Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

1991. gada janvāra barikāžu 25 gadu atceres pasākums Bebrenes kultūras namā

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2016 gada 26. janvāris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Atmoda

21. janvāra vakarā Bebrenes kultūras namā pie atmiņu ugunskura pulcējās bebrenieši, kuri piedalījās 1991. gada janvāra barikādēs Rīgā, lai atcerētos un dalītos atmiņās par tā laika notikumiem.

1991. gada janvāris- barikāžu laiks. Kopš tām dienām pagājuši 25. gadi. Katram savi cerību un dažreiz vilšanās gadi. Dažas nedēļas Latvijas jauno laiku vēsturē, bet nav bijis cita laika, kad visa tautabūtu bijusi tik vienota. Arī Bebrenes ļaudis aktīvi piedalījās janvāra barikāžu norisēs.

Par to kā tika organizēti braucieni uz Rīgu stāstīja Lenvija Rāzna un Andrejs Saušs. Katrs barikāžu dalībnieks atcerējās un izstāstīja spilgtāko notikumu no barikādēs pavadītajām dienām. To dienu noskaņu radīja folkloras kopa „Ritam” un Antons Ģičevskis ar akordeonu.

Justīnes Kolosovskas fotogrāfijas


img img img img
Novērtē ierakstu: