Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Andi Puidu pieminot

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2021 gada 11. janvāris

Septītajā janvārī pārstāja pukstēt ģimeni mīloša, talantīga, nesavtīga, dedzīga, aktīva, uzņēmīga un izpalīdzīga sirds. Andis Puida devās iekarot debesu plašumus .....

Andis piedzima 1961. gadā Bebrenē. Viņa ģimenē abi vecāki - Valērija un Valdis, pasniedza fizkultūru, un bija tikai likumsakarīgi, ka arī viņu abus dēlus sports aizraus. Aktīva sportošana norisinājās gan skolas, gan universitātes laikā.

Pēc studijām 1985. gadā Andis uzsāka darba gaitas Bebrenes tehnikumā par vēstures pasniedzēju. Paralēli vēstures pasniegšanai Andis turpināja sportot pats un ar savu piemēru sāka iesaistīt sportošanā arī tehnikuma audzēkņus, izveidojot slēpošanas treniņu grupu Bebrenes tehnikumā. Anda trenētie audzēkņi ar ļoti labiem rezultātiem startēja dažādos sporta veidos. 1991. gadā tika nodibināts “Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs BEBRA” (SSK BEBRA). Ar Anda, viņa draugu un ģimenes palīdzību Bebrenē norisinājušies daudz un dažādi sporta pasākumi. Gan ikgadējais velobrauciens "Meža takas Bebrenē", gan skriešanas, slēpošanas un nūjošanas mači.

Kad Puidu ģimene iegādājās pakalniem bagāto lauku īpašumu „Zeltlapas”, viņiem radās doma uzbūvēt speciāli aprīkotu slēpju māju, kur skaistos dabas skatus varētu izbaudīt gan bebrenieši, gan novada, gan no tālienes atbraukušie slēpot gribētāji. "Zeltlapās" bija pieejama gan slēpju inventāra noma, gan jebkuros laika apstākļos rūpīgi sagatavotā slēpošanas trase. Lai gan, pavisam nesen, uguns nelaime slēpju māju nopostīja, jau 2020. gada rudenī tika uzbūvēta jauna, un tiek gādāts inventārs, lai 2021. gada baltajā ziemā tā varētu atsākt darboties.

Andis bija mērķtiecīgs un talantīgs ne tikai sportā. Viņš bija arī viens no spēcīgākajiem un aktīvākajiem Bebrenes uzņēmējiem, kurš nodrošināja darba iespējas vietējiem iedzīvotājiem. Viņa izlolotais "Bebra Serviss" kļuvis atpazīstams ne tikai Bebrenē un Ilūkstes novadā, bet arī visā Latvijā, nodrošinot ar nepieciešamajiem farmācijas līdzekļiem gan iedzīvotājus, gan parūpējoties par mīļdzīvnieku un lauksaimniecības dzīvnieku labturībai nepieciešamajām precēm.

Anda aiziešana no šīs pasaules ir neizsakāms zaudējums ne tikai Bebrenei un mums bebreniešiem, bet arī visam Ilūkstes novadam.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Anda Puidas tuviniekiem ar viņu lielo zaudējumu. Ar cerību raugāmies nākotnē un ticam, ka ģimene radīs spēku turpināt realizēt Anda iesāktos darbus un nepiepildītos sapņus.

img img img img
Novērtē ierakstu: