Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Atklāja piemiņas plāksni Ilzes pamatskolai

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2012 gada 8. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Ilze

8. septembrī Ilūkstes novada Bebrenes pagastā atklāja piemiņas plāksni Ilzes pamatskolai. Uz pasākumu kuplā skaitā bija ieradušies daudzi Ilzes skolas audzēkņi un darbinieki, lai kavētos atmiņās par skolas laiku.

Ilzes pamatskolu atklāja tālajā 1899.gadā un 20. gs. 20. gados šeit mācījās ap 80 bērni, kā arī darbojās Ilzes mazpulks. Pateicoties mazpulka izstādei ,1924. gadā Ilzes pamatskolu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis.1970. gadā padomju varas laikā skolu slēdza. Šobrīd bijušajā skolas ēkā atrodas jauniešu centrs, lūgšanu kapela, bibliotēka, veikals un dzīvoklis.

Piemiņas plāksnes iniciators ir skolas kādreizējais skolotājs un direktors Jāzeps Skrimblis. Par viņa līdzekļiem šī plāksne arī izgatavota. J. Skrimblis uzskata, ka nākamajām paaudzēm jāzina, ka šeit ir bijusi skola.

img img img img
Novērtē ierakstu: