Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Atmiņu pasākums “Dzīves mirkļi”

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2024 gada 13. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Bebrenes pagasts var lepoties ar daudziem pagasta cilvēkiem, kas jau pārsnieguši 90 gadu slieksni. Viena no tām ir Rasma Drulle - mūsu novadnieka un mākslinieka Jāņa Drulļa kundze, kurš bebreniešu atmiņās dzīvs vēl šodien. Šogad mēs svinētu Jāņa 100 gadus, diemžēl viņa krāsu palete sastinga 1996. gada 9. martā.

Daudzi cilvēki pasākumā “Dzīves mirkļi ” atcerējās Jāni Drulli, kura dzīves gājums brīžiem bija smags un sarežģīts. Taču ne karš, ne Sibīrijā pavadītie gadi nav varējuši nomākt viņa dvēseles dzīvesprieku, gaišumu un saulainās nokrāsas viņa darbos.

Bebrene var lepoties un justies gandarīta, ka savas dzīves lielāko daļu šeit pavadījis Jānis Drullis. Viņa sienu gleznojumi tehnikuma telpās daudzus gadus priecēja apkārtējo acis. Mākslinieka – amatiera zīmējumi un gleznas ir daudzu bebreniešu mājās un to krāsu spožums nav zudis vēl šodien. J. Drulļa gleznas ir pabijušas gan izstādēs Bebrenē, gan Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā.

img img img img
Novērtē ierakstu: