Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenē turpinās laikmetīgās dejas Wilderness dance projekts

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2014 gada 6. maijs

Nu jau divas nedēļas kā pie mums Bebrenē strādā Somu laikmetīgās dejas grupa "Herrala, Muilu, Mustonen, Tiitta”. Bet pirms nepilna gada Bebrenē darbojās Ingri Midgarda Fiksdāla ar savu dejotāju grupu. Augstāk redzamā saite ved uz interviju, kas norisinājās pagājuša vasarā Wilderness dance rezidences noslēgumā. Ingri Fiksdālas izrādes "Urskog" (jeb tulkojumā „dzimtais/pirmatnējais mežs”) pirmizrāde notika Oslo 2013. gada septembrī. Vairāk par izrādi un tas rašanās iespaidiem lasiet www.kroders.lv

 http://www.kroders.lv/peta/452

 Ingri ir tiešs pierādījums, ka māksla nerodas tikai pilsētā, jo ārpus pilsētas gūtie iespaidi ir daudz spēcīgāki un uzrunā daudz precīzāk. Izmantot perifērijas (lauku un ārpus pilsētas) potenciālu laikmetīgās dejas radīšanā arī ir galvenais projekta mērķis. Ir laiks apzināties, ka mēs spējam ietekmēt lietas un procesus.

 Un vēl vēlos precizēt dažas iepriekš varbūt neprecizētas lietas. Trīs svarīgākie punkti par Wilderness dance:

  1. Wilderness dance ir Ziemeļvalstu-Baltijas laikmetīgās dejas sadarbības platformas kedja 2012-2015 projekts, kura aktivitātes norisinās no 2013. gada janvāra līdz 2015. gada janvārim.
  2. Wilderness dance ir laikmetīgās dejas rezidenču projekts, kuru pie mums realizēs Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar partneriem Latvijā Islandē, Norvēģijā, Dānijā un Somijā. Tās ir 10 rezidences ārpus lielpilsētām un centriem, tiešā neskartas dabas tuvumā.
  3. Projekts saņēmis atbalstu no ES Kultūras programmas 2007-2013, Nordic Culture Point, Valsts Kultūrkapitāla fonda un LR Kultūras Ministrijas Latvijā par rezidences vietām kļūs Dvietes palienes dabas parks ar tuvējo Bebrenes ciemu, kā arī Ainaži ar apkārtējām randu pļavām un rezidenci Ainažu vēsturiskajā kultūras namā.

 

Sekot mākslinieku gaitām Bebrenē, Latvijā un citās projekta dalībvalstīs var blogā:
kedjawilderness.tumblr.com

img img img img
Novērtē ierakstu: