Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes dzirnavās izstāde “Pieturzīmes”

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2024 gada 10. maijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Jau ierasts, ka Bebrenes dzirnavu izstāžu zāles telpas ilgu laiku nemēdz būt tukšas. Šoreiz 10. maijā tika atklāta gleznotājas Līgas Jukšas no Ērberģes personālizstāde “Pieturzīmes”. Līgai Bebrene nav sveša, jo pagājušajā gadā viņa jau ņēma dalību šeit notikušajā mākslas plenērā “Kaķi”.

Līgas Jukšas darbi ir emocionāli piesātināti un tajos atklājas dažādas attēloto cilvēku dvēseles šķautnes. Protams, mēs katrs, uzlūkojot kādu gleznu, tajā saskatām savu emocionālo redzējumu un stāstu. Pati māksliniece atzīst: “Darbos galvenais tēls ir cilvēka figūra vai arī kāda daļa no tās. Īpaši daudz gleznās izmantoju rokas, kā spēcīgu, daudznozīmīgu simbolu. Tāpat arī katrā gleznā attēloju kādu zīmi, simbolu, kas pastiprinātu gleznā izteiktās domas nozīmi. Krāsa un otas triepiens ir emociju izteicēji, kas veido kopējo noskaņu bildēs.”

Gleznotāja Līga Jukša savulaik ieguvusi daudzpusīgu izglītību mākslas jomā – Rēzeknes mākslas koledžā, Latvijas Mākslas akadēmijā, kuru beigusi ar izcilību. 2000. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu pie profesora Eduarda Kļaviņa, kā arī ieguvusi Induļa Zariņa prēmiju glezniecībā. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 1996. gada. Viņai ir bijušas vairāk kā 20 personālizstādes. Piedalījusies vairāk kā 30 grupu izstādēs un radošos projektos Latvijā un ārpus tās. Aktīvi piedalās dažādos plenēros Latvijā.

img img img img
Novērtē ierakstu: