Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes kauss jāšanas sportā

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2017 gada 15. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Sports

15. aprīlī Bebrenē risinājās Bebrenes kausa izcīņa jāšanas sportā. Lai gan laika apstākļi nebija īpaši labvēlīgi, pasākums izvērtās interesants un pulcēja šī sporta veida piekritējus. Vadības maršrutā piedalījās 14 sportisti, kas demonstrēja kā prot vadīt zirgu un kā zirgs klausa jātnieka komandām: Anna Strupule (Mormor Disney), Diāna Kazašvili (Talismans), Lāsma Cibiņa (Vikārs), Ričards Pauļuks (Mormor Disney), Samanta Balode (Vikārs), Evelīna Simanoviča (Talismans), Enija Varguleviča (Stella), Ivo Adrians Šaršuns (Mormors Disney), Sandra Vītoliņa (Rauna), Lilija Sīle (Kakavius), Laura Bidzāne (Galaktika), Valērija Neņa (Apple), Alberta Zeltiņa (Gepards).

Konkūrs jeb šķēršļu pārvarēšanas maršruts jau bija daudz sarežģītāks un izpelnījās lielu skatītāju atsaucību. Maršrutā bija iekļauti 10 šķēršļi, katrs nākamais augstāks par iepriekšējo – no 50 līdz 100 cm. Apbrīnojama bija meiteņu izveicība un drosme, kā arī zirgu grācija lidojot pāri šķēršļiem. Pirmo vietu ieguva Simona Jeluškina (Lancere), otrā vieta - Alberta Zeltiņa (Kakavius), trešā vieta – Sandra Vītoliņa (Rauna), ceturtā vieta- Anna Marija Arcihovska (Mormor D), piektā vieta – Alberta Zeltiņa (Gepards). Enija Varguleviča (Vikārs), Valērija Neņa (Apple) un Alise Olšanska (Gepards) tika atzīmētas par drosmi un izturību. Visi sportisti saņēma diplomus un rozetes.

Bebrenes jāšanas sporta pulciņa trenere Ellada Kazašvili bija patiesi priecīga: „Izskatās, ka mūsu pirmās sacensības noritēja veiksmīgi. Visi 14 dalībnieki ļoti centās, neskatoties uz bailēm un uztraukumu un parādīja ko varēja. Esmu ļoti pateicīga visiem, kas palīdzēja gan pie sacensību rīkošanas,gan pie to novadīšanas, pavāriem - par gardu putru, fotogrāfiem - par skaistām bildēm, skatītājiem - par atbalstu ! Diena bija izdevusies, pat laika apstākļi bija mūsu pusē. ” Skatītāji varēja ne tikai priecāties par sportistu sniegumu, bet nobaudīt arī biezputru un tēju , pavizināties zirgu pajūgā un dāvāt savu mīlestību mazajiem ponijiem.

img img img img
Novērtē ierakstu: