Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ciemiņi no Polijas un Jēkabpils

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2018 gada 3. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Likās, ka Bebrenes muiža (vidusskola) 3. augusta vakarā eksplodēs no aplausiem. Šo aplausu izraisītāji - dziesmu un deju ansamblis BLICHOWIACY no Polijas pilsētas Lovices un tautas kapela, kas pavada šo ansambli. Poļu krāšņo koncertu papildināja Jēkabpils kultūras nama kapelas „Kreicburgas ziķeri” atraktīvie vīri un Jēkabpils eksotisko deju studijas dalībnieces ar ugunīgajiem čigānu deju ritmiem.

Poļu dziesmu un deju ansambļa „Blichowiacy” dalībnieki ir Lovices vidējās izglītības profesionālās skolas audzēkņi, kas caur dziesmu un deju saglabā un popularizē Lovices apgabala folkloru un tradīcijas. Ansamblis uzstājas ar koncertiem, piedalās festivālos ne tikai Polijā, bet ir pabijis arī Lietuvā, Vācijā, Nīderlandē, Francijā, Austrijā, ASV, Krievijā. Apbrīnas vērti ir poļu krāšņie tautas tērpi, kur sievietes tautas tērps sver teju 15 kilogramus.

img img img img
Novērtē ierakstu: