Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Darboties un iedvesmoties labiem nodomiem.

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2019 gada 28. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Ceļojumu iespaidi vienmēr iedvesmo ikvienu cilvēku jaunu ideju īstenošanai, it sevišķi, ja tiek skatītas interesantākās un skaistākās vietas tepat Latvijā.

Rundāles pils ar savu greznību un izcilo baroka un rokoko mākslu, ar „franču dārzu” joprojām pārsteidz katru ceļotāju. Arī mēs nepalikām vienaldzīgi šī skaistuma priekšā. Savukārt liels pārsteigums bija Bruknas muižas apmeklējums, jo mēs necerējām ieraudzīt šīs senās ēkas un apkārtnes sakārtotību. Vēl jo vairāk tāpēc, ka kara laika vācu hospitāļa darbība un cūku izmitināšana šajā ēkā bija atstājuši neizdzēšamas pēdas. Tikai Bruknā var redzēt Eiropas dārzu pirmsākuma versiju – Renesanses dārzu ar dzīvžogu norobežotajiem bosketiem. Pateicoties brīvprātīgo palīgu – mākslas studentu un citu entuziastu darbam Bruknas muižas publiskais interjers ar jauno moderno baznīcu tiek papildināts un uzlabots katru gadu. Mājas labie gariņi Brenda un Pele palīdz uzturēt muižas pozitīvo gaisotni.

Paldies Bebrenes pagasta pārvaldes vadītājai Benitai Štrausai par doto iespēju smelties spēku un enerģiju mūsu radošiem nodomiem Bebrenes senioru kopu darbībā!

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: