Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dejas izrāde “Vērpete” Bebrenē

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2017 gada 15. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Pēc pirmizrādes festivālā „Homo Novus” 2015. gadā un iegūtās 2015./2016. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvas jauno un talantīgo horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona kopdarbs „Vērpete” dodas viesizrādēs pa Latviju, piedaloties brīnišķīgam mūziķu sastāvam – Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra). 13. augustā plkst. 19.00 izrāde notika Bebrenē muižas parkā pie Bebrenes vidusskolas. Izrādes “Vērpete” pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras. Sākot ar vienu kustību un turpinot to attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai.

Ar lēnu kustību sākās skatītāju gājiens no vidusskolas uz parku viena mākslinieka vadībā, savukārt parkā vadību uzņēmās otrs mākslinieks un savērpa skatītāju rindu spirālē. Skatītāji tā arī palika izkārtojušies pa grupām dažādās vietās. Mākslinieki izvirpuļoja savu deju starp šīm grupām pietuvojoties un attālinoties no tām vai dažkārt ievirpuļojot tieši skatītāju vidū . Dejas ritms nepārtraukti mainījās un nevarēja nepamanīt mākslinieku plastiskumu un izjust dejas izrādes savdabīgumu.

Varam jautāt sev vai izrāde patika / nepatika, vai gaidījām kaut ko dejas izpratnē mums saprotamu, bet ieraudzījām kaut ko pilnīgi savādāku un neparastu ? Tas lai paliek katra ziņā, taču zinu vienu, ka nevajag censties sevi turēt kaut kādos pierastos standarta rāmjos. Būsim atvērti jaunajam, kaut arī pirmajā mirklī tas liksies neparasts un nesaprotams!

img img img img
Novērtē ierakstu: