Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dzīvojam draudzīgi

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 9. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Baznīca, Seniori

Projekta “Augt, mācoties un darot” (Nr. AIF/2021/SDK2/18) ietvaros Latvijas Sarkanā Krusta Augšdaugavas komiteja sadarbībā ar Ilūkstes Romas katoļu baznīcas Zupas virtuvi 4. jūlijā organizēja pasākumu „Dzīvojam draudzīgi”, kurā piedalījās gan Zupas virtuves apmeklētāji, gan Ukraiņu kara bēgļi un brīvprātīgie.

Ukraina mums asociējas ar boršču. Šoreiz šo zupu pagatavoja Ukrainas kara bēgļu brīvprātīgās. Tika pagatavots ikdienas borščs un gavēņa borščs ar ķiploku „pampuškām”. Savukārt, mēs – latvieši ciemiņiem pagatavojām maizes zupu ar putukrējumu. Tikšanās dalībniekus uzrunāja diakons Heinrihs Cinkmanis, kurš uzsvēra, cik svarīgs ir miers, piedāvājot noskaitīt lūgšanu katram savā valodā, jo tā mēs sarunājamies ar Dievu.

Pasākumam turpinoties, zupu degustācija mijās ar viktorīnu “Ko es zinu par jums?” un kopīgu sadziedāšanos gan ukraiņu, gan latviešu valodā, jo dziesma vieno cilvēkus, uzlabo garastāvokli un pozitīvi uzlādē. Noslēgumā katrs viesis saņēma pārsteiguma dāvaniņu no LSK Augšdaugavas komitejas.

Vēlos pateikt lielu paldies visiem pasākuma dalībniekiem: Čamānu ģimenei par sirsnīgo uzņemšanu, Ukraiņu kara bēgļu brīvprātīgajām par atsaucību, pagatavojot garšīgos borščus, Zupas virtuves darbiniecēm no Bebrenes un Ilūkstes par nenogurstošo brīvprātīgo darbu, Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgajām par padomiem un atbalstu šī pasākuma tapšanā un Augšdaugavas novada Ilūkstes pilsētas administrācijai par transporta pakalpojumiem.

LSK Augšdaugavas komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska

img img img img
Novērtē ierakstu: