Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Gunāra Hehta piemiņas izstāde

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2014 gada 5. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

5.oktobrī Bebrenes pagasta bibliotēkā tika atklāta Saulkrastu mākslinieka Gunāra Hehta piemiņas izstāde. Izstādi noorganizēja un atklāja Baltijas Starptautiskās akadēmijas studente Rota Brakovska.

Tā bija pirmā izstāde Bebrenē, kurā tika izstādīti mākslas darbi, kurus nav radījuši mūsu novadnieki. Vietējie iedzīvotāji spēja pienācīgi novērtēt izstādes specifiku (gleznās atainotas pilsētas ainavas un sieviešu akti) ar apmeklētāju daudzumu un labajām atsauksmēm.

Mākslinieks - gleznotājs Gunārs Hehts dzimis Rīgā 1954. gadā. 1983. gadā beidzis T.Zaļkalna Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1982. gada. Autoram piemīt milzīgs iekšējais temperaments. Gunārs Hehts pārliecinoši strādāja visos glezniecības žanros, taču visadekvātāk viņa lirisms atspoguļojas pilsētas ainavās, ,kā arī portretos un atkailinātā modelī. Pēc paša mākslinieka atzinuma viņš "nemīl runāt par glezniecību, toties savā mākslā mēģina atainot to, ko viņam grūti izteikt vārdos".

Visi interesenti tiek aicināti un gaidīti uz Gunāra Hehta mākslas izstādi. Izstāda būs pieejama līdz 31. oktobrim.

img img img img
Novērtē ierakstu: