Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ja es būtu jūsu vidū...

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2013 gada 10. novembris

Ja es būtu jūsu vidū, man būtu 70... Ar tādiem vārdiem atceres pasākumu veltītu Ārijam Kaktiņam 9. novembrī Bebrenes pagasta bibliotēkā iesāka Rita Žagata.Uz šo tikšanos ieradās daudzi cilvēki, kas bija līdzās un kopā ar Āri gan viņa darba gaitās , gan radošajā darbībā. Pamazām raisījās atmiņu kamols un izrādījās , ka Ārija Kaktiņa mūžs bija ļoti interesants un daudzpusīgs un no mazām dienām saistīts ar mūziku. Bērnu dienās akordeons, kas bija lielāks par pašu spelētāju, vēlāk klavieres, vijole un , protams, saksofons. Arī šajā pasākumā saksofons, Ārija mīļākais instrumens, Anda Ķīša rokās skanēja itin bieži.

Ārijs Kaktiņš bija mūzikas skolotājs, kora diriģents, sieviešu un vīru vokālo ansamļu dibinātājs un vadītājs, vokāli instrumentālā ansambļa vadītājs. Paveikto darbu un nopelnu saraksts ir ļoti garš. Aiz tā visa atkal pakāpeniski atklājās Ārija būtība un raksturs, atbildība , prasīgums pret sevi un citiem, mīlestība un humora izjūta.

Solvita Kaktiņa , atceroties savu tēti, tā arī teica, ka viņš viņai bija gan tēvs, gan skolotājs, gan Maestro.

Dažas fotogrāfijas no Ārija Kaktiņa muzikālās dzīves.

img img img img
Novērtē ierakstu: