Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

​“Jo pliks, jo traks” Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2018 gada 26. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Dzirnavas

26.augustā Bebrenē viesojās Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” teātra studija “Rampa”. Ļoti zīmīgi šķita noskatīties ”Rampas” iestudēto Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju “Jo pliks, jo traks”, jo rakstnieks savulaik ir dzīvojis Bebrenē netālu no Bebrenes dzirnavām.

Lugas darbība risinājās veco Bebrenes dzirnavu abās pusēs – lauku un pilsētas pusē. Tāpēc skatītājiem ar visiem soliem vajadzēja doties līdzi aktieriem uz pilsētu un atpakaļ uz laukiem, lai izsekotu galvenā varoņa Jāņa ceļam līdz lauku meitenes Jetes sirdij. Sulīga valoda , brīnišķīga aktieru spēle, interesanti notikumi – tā varētu raksturot šo izrādi.

Amatierteātris “Rampa” dibināts 1973. gadā, režisore Ināra Čakste. No aktieriem, kuri kolektīvā ir vairāk kā 30 gadus, ir izaugusi jauna paaudze un tagad uzvedumos piedalās arī viņu bērni. Katru gadu kolektīvam pievienojas arī jauni dalībnieki. Kolektīvs darbojas kā teātra studija, kurā jaunie, tikko atnākušie dalībnieki apgūst ne tikai aktiermeistarību, bet arī piedalās uzvedumos. Līdz ar to, top izrādes un brīvdabas uzvedumi ar dažādu paaudžu aktieriem. Tā ir radoša sadarbība, kuros piedalās gan bērni, gan pieaugušie.

img img img img
Novērtē ierakstu: