Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Krāsu karuselis

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2018 gada 26. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Izstādes, Seniori

No 26. aprīļa Bebrenes pagasta bibliotekā var iepazīties ar Bebrenes vizuālās mākslas kopas „Varavīksne” radošajiem darbiem izstādē „Krāsu karuselis”. Seniori, kas darbojas „Varavīksnē”, nu jau apguvuši prasmes un zināšanas otrajā pēc skaita darbnīcā – zīda apgleznošanā (pirmā, ja atceraties, bija stikla apgleznošanas darnīca).

Laikā no rudens līdz izstādes atklāšanas brīdim tapuši neskaitāmi darbi – apgleznotas šālles, lakati, glezniņas. Pacietība, krāsu izjūta, kompozīcijas veidošana un vēlreiz pacietība. Tās ir darbības, kam veiksmīgi izgājušas cauri visas grupas dalībnieces, lai galarezultātā taptu brīnišķīgi un krāsu enerģijas pilni darbi.

Tāpat kā uz auduma uzplauka dažādi krāsu raksti un ziedi, tāpat Valijas B., Lorijas K., Leontīnes K., Lilijas M., Anitas V., Ģertrūdes S., Ritas Ž. sejā uzplauka smaids, kad kārtējais darbs bija pabeigts un to ar lepnumu varēja atrādīt citiem.

Savukārt vēl viens grupas dalībnieks – Jānis S., kamēr sievietes ņēmās ar audumiem, palika uzticīgs stikla apgleznošanai. Viņa gleznotie darbi uz stikla vai flīzēm ir izdomas pilni. Arī Anita V. savos darbos uz stikla prasmīgi atveido dažādus sižetus.

Zīda vai stikla apgleznošana ir māksliniecisks process, kas katram ļauj izmēģināt roku un radīt savu mākslas darbu. Esmu gandarīta, ka „Varavīksnes ”dalībniekiem tas ir izdevies. Novēlu pilnveidot savas prasmes un turpināt eksperimentēt ar krāsām.

„Varavīksnes” vadītāja Valentīna M.

img img img img
Novērtē ierakstu: