Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Lietuvas mākslinieces Astas Keraitienes izstāde “Moments”

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2024 gada 5. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes, Dzirnavas

Šodien, 5. jūlijā, Bebrenes dzirnavās tika atklāta Lietuvas sēļu mākslinieces Astas Keraitienes glezniecības izstāde “Moments”. Šī nav pirmā mākslinieces saskare ar Latviju, jo vairāk nekā 20 gadus viņa sadarbojas ar Zasas amatniecības centru “Rūme”, kā arī piedalās dažādos plenēros, kas notiek starp Latvijas un Lietuvas māksliniekiem.

Izstādes darbi parāda , cik tie ir interesanti un arī simboliski, jo tajos izteikti jūtams gleznotājas Astas rokraksts. Asta Keraitiene ir daudzpusīga māksliniece un viņa pati atzīst, ka viņai ļoti patīk gan gleznošana, gan darbs ar koku. Gan koka izstrādājumos, gan daudzās gleznās redzami dzīvnieki. Māksliniece skaidro, ka izvēle parasti notiek intuitīvi. Pašā sākumā tās bija sieviešu un vīriešu figūriņas, pēc tam ziedi, tad putni, bet pavisam nesen atnāca iedvesma par kaķiem. Tie ir mūžīgie simboli, kas ataino tradīcijas, tie ir arhetipi. Astai Keraitienei tas viss nāk no iekšienes, viņa uzsver, ka īpaši daudz nedomā, kad glezno, viņa to dara intuitīvi. Simboli nāk no gleznotājas iekšējās pasaules.

img img img img
Novērtē ierakstu: