Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Muzikāls stāsts par Pirmajiem dziesmu svētkiem

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 18. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Svētdienā cilvēki parasti atpūšas. Šoreiz muzikālu atpūtu bebreniešiem sagādāja vijoles un alta studijas “Vijolīte” (vad. Karlīna Īvāne) audzēkņi. Ne jau pirmo gadu viņi dodas koncertēt uz Bebreni un katru reizi pārsteidz ar savu profesionalitāti.

Ar stāstnieku Daiņa Īvāna un Baibas Īvānes palīdzību atcerējāmies mūsu pirmo dziedāšanas svētku vēsturi un baudījām muzikālu stāstu par šiem svētkiem. Skanēja latviešu tautai nozīmīga J. Vītola “Gaismas pils” un latviešu tautasdziesmas.

„Vijolītes”mazie mūziķi ir izauguši un augusi viņu meistarība.Tā bija bauda klausīties viņu izpildījumā melodiju no operas „Orfejs un Eiridīke”, Šūberta „Serenādi”, Vivaldi „Koncertu 4 vijolēm” un citus skaņdarbus.

Tuvojas Līgo svētki. Katros Jāņos mēs piesaucam gaismu. Atbalstot varonīgo Ukrainas tautu, visi kopā dziedājām Ukrainas himnu. Dziedājām arī mūsu valsts himnu, lai smeltos tajā spēku un drosmi.

Sirsnīgs paldies mūsu šīsdienas ciemiņiem! Tā bija iespēja mums atslēgties no ikdienas zemes darbiem un nokļūt brīnišķīgajā mūzikas pasaulē.

img img img img
Novērtē ierakstu: