Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

“Pagātnes pēdas”

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2020 gada 1. marts
watch Atslēgas vārdi: Pārgājiens, Sports

Vēl viena sestdiena godam pavadīta. Šis būs ieskats 29.februārī notikušajā pārgājienā “Pagātnes pēdas” Bebrenē.

Mūsu atkal bija daudz. Kopā ar četriem saimniekiem līdzi atnākušajiem suņiem saskaitījām trīsdesmit vienu garo pastaigu cienītāju. Prieks, ka arvien vairāk bebreniešu atrod laiku pievienoties. Kā ierasts, klāt bija aktīvie subatieši un gārsenieši. Tāpat daudzi bija ieradušies no Pļaviņām, Jumpravas, Jersikas, Aknīstes un Ilūkstes puses. Savukārt, tālākie pārgājiena dalībnieki šoreiz bija atbraukuši no Rīgas.

Visi satikās Akmeņupes takas sākumā un tālāk devās pa daudziem neierastām takām garām mēra kapiem uz vienu no vecākajām kapličām mūsu novadā. Uzkāpšana Matīsa kalnā vainagojās ar apsolītajām panorāmām visapkārt. Liels pārbaudījums bija vecā ceļa atrašana starp milzīgajām bebrainēm Baltaruņķos. Kā pēdējo no pagātnes “pēdām” apskatījām gandrīz divsimts gadu vecu no laukaukmeņiem mūrētu aku. Atgriežoties atpakaļ sākumpunktā, varējām mieloties ar gardu zupu.

Visā ceļā saule mijās ar mākoņiem, un, kā ieminējās viens no gājējiem, šis esot bijis vienīgais “baltais” pārgājiens šogad. Paldies liels visiem, bet īpaši četrkājainajiem ceļabiedriem, jo viņu klātbūtne padarīja šos gandrīz septiņpadsmit noietos kilometrus daudz īpašākus.

Foto: Ērika, Madara, Dārta, Līga, Benita, Sanita

img img img img
Novērtē ierakstu: