Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pārgājiens "Pilskalniem pa pēdām II"

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2024 gada 6. maijs
watch Atslēgas vārdi: Pārgājiens

Ceram, ka šī gada 5. maijs daudzu pārgājiena "Pilskalniem pa pēdām II" dalībnieku prātos paliks vēl ilgi. Ceļojumu pa trīs, iespējams, izteiksmīgākajiem Augšdaugavas novada Pilskalnes pagasta pilskalniem pavadīja novadpētnieks Vigo Leitholds un akmeņu zinātājs Ivars Logins. Lai nenomaldītos, pareizās takas un īstos ceļus rādīja bijušais olimpietis Agris Elerts, kurš pauguraino apvidu labi pārzin jau kopš bērnības. Savukārt, labākos pārgājiena mirkļus tvēra Guntis Malaševskis, lai radītu klātbūtnes sajūtu visiem, ka skatīsies bildes.

Uzzinājām daudz jauna par pilskalnu uzbūvi un izpētījām to "galotnēs" un pakājēs novietotos akmeņus. Pieneņu dzeltenums saules pielietajos pakalnos apbūra ikkatru.

Atgriežoties Bebrenē, izturīgākie gājēji vēl paguva aši izskriet Akmeņupes dabas taku, lai noslēgumā satiktos Bebrenes dzirnavās.


Paldies visiem pārgājiena dalībniekiem! Uz tikšanos jaunā piedzīvojumā Bebrenes pusē!


Bebrenes Tūrisma informācijas punkts

 

Panorāmas
Pārgājiens ''Pilskalniem pa pēdām II''

 

Pārgājiens ''Pilskalniem pa pēdām II''

 

Pārgājiens ''Pilskalniem pa pēdām II''

 

Pārgājiens ''Pilskalniem pa pēdām II''

 

img img img img
Novērtē ierakstu: