Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pie „Sventes pērlītēm”

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2018 gada 29. novembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori, Mare

Saules apmirdzētais 28. novembra rīts vēstīja par veiksmīgu Bebrenes senioru pieredzes apmaiņas braucienu, šoreiz pavisam netālu – uz Sventi, kur mēs ciemojāmies pie rokdarbu meistariem. Bebrenes seniori no kopām „Mare”, „Māra” un „Varavīksne” iepazinās ar pasakaino interešu grupas „Sventes pērlītes” rokdarbu un tajos izmantoto materiālu dažādību: no papīra līdz kokam, no mazām līdz lielākām gleznām, no lauku puķītēm līdz rozēm, no lellītēm līdz apsveikumiem, no cimdiem līdz cepurēm – viss tas radīja daudzkrāsainu pilnību sventiešu piedāvātajā izstādē. Sevišķi pārsteidza Sventes kultūras nama svētku noformējums, ko paveicis tā vadītājs – vietējais mākslinieks Viktors Petaško. Viņa veidotās gleznas ar putuplasta izmantošanu ir unikālas un patiesi vērtīgas.

Kopā būšanas prieks staroja visu pasākuma dalībnieku sejās: gan klausoties sventiešu stāstījumus un piedaloties radošajās darbnīcās, gan skatoties Bebrenes „Māru” prezentāciju un izgaršojot pašu pagatavotos našķus. Mēs kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka tikai sadarbībā ar citām vietējās nozīmes organizācijām un iestādēm, interešu grupām un kopām, atbalstot un papildinot viens otru, var paveikt neiespējamo.

Paldies sventiešiem par interesanto tikšanos, un uz sadarbību!

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: