Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pirmssvētku laiks

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2022 gada 22. decembris

Man šķiet, ka tieši gatavošanās laiks Ziemassvētkiem, ir pats skaistākais un piepildītākais laiks. Svētkiem tiek saposts ne tikai pats ciems, bet izrotāti māju logi un pagalmi, mācību un citas sabiedriskās iestādes. Bebreniešim netrūkst izdomas, kā padarīt šo pirmsvētku laiku gaišāku un priecīgāku.

Arī Bebrenes dzirnavu logos omulīgi iekārtojušies rūķi un sasnigušas sniegpārslas. Rotājumus pagatavoja skolēni un vizuālās mākslas darbnīcas “Varavīksne” dāmas piedaloties Emmas Malahovskas nesen rīkotajā pasākumā “Rūķu un sniegpārslu skrabls”.

Pirms Ziemassvētkiem top gardumi arī vēdera priekam. Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūkām un piparkūkas nav iedomājamas bez to rotāšanas. Trešdien, 21. decembrī, vizuālās mākslas darbnīcā pagastmājā Ērika Naglinska dāsni dalījās ar uzkrāto pieredzi šī procesa īstenošanā. Liekas, ka katru gadu taču dekorējam piparkūkas katra savās mājās, taču Ērikas padomi bija ļoti noderīgi un interesanti. Laiks pagāja nemanot, jo jautrā kompānijā piparkūku rotāšanai ir pavisam cita iedvesma.

Vizuālās mākslas darbnīca “Varavīksne” pašlaik ir mainījusi savu darbošanās veidu. Tagad katru trešdienu notiks tikšanās ar kādu meistaru, kas dalīsies savā pieredzē un vadīs praktiskās nodarbības. Ja kādam ir interese, ir iespēja piedalīties.

Valentīna Malaševska

img img img img
Novērtē ierakstu: