Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dvietes senlejas informācijas centrs

 

Dabas parkā „Dvietes paliene” Bebrenes pagasta Putnu salā 2008. gada vasarā izveidots Dvietes senlejas informācijas centrs „Gulbji”. Centrā var iegūt informāciju par Dvietes senlejas dabas bagātībām un kultūrvēsturiskajām vērtībām, par bioloģiski vērtīgo zālāju un dabas parka apsaimniekošanu, var saņemt konsultācijas par dabisko ganīšanu.

Simtgadīgajā informācijas centra ēkā „Gulbji” visiem interesentiem piedāvā izglītojošus seminārus par dabas tēmām, par veselīgu dzīvesveidu un zaļo dzīvesziņu. Centrā pieejams plašs grāmatu klāsts par vides jautājumiem. Te darbojas bērnu Vides klase, kur pamatskolas vecuma bērni ar skolotājiem tiek aicināti pētīt un iepazīt Dvietes palienes dabu un vēsturi.

Informācijas centrā pieejami ekskursijas vadītāja pakalpojumi, te var izstrādāt ceļojuma maršrutus pa Augšzemi, sameklēt informāciju par apkārtējo tūrisma piedāvājumu, naktsmītnēm un maltītes ieturēšanas iespējām.

Dvietes senlejas informācijas centrā iespējams iegādāties vietējos suvenīrus ar Bebrenes un Dvietes palienes simboliku, vietējo amatnieku darinājumus, dabīgas zāļu tējas.

Piedāvājam telpas konferencēm ekoloģiskā un senatnīgā lauku vidē (līdz 30 cilvēkiem). Iespējams pasūtīt maltīti – tradicionālo latviešu lauku ļaužu ēdienu, kas gatavots uz malkas pavarda „melnajā ķēķī”.

Senās lauku sētas dārzā ir iespējams izmantot ugunskura vietu un uzcelt telti.


Dvietes senlejas informācijas centrs
Putnu sala - māja „Gulbji”
Bebrenes pagasts
Augšdaugavas novads

Informācija:
tālr.: 26109353 vai 20219770

img img img img