Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Rasmai Drullei 90

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2016 gada 13. jūlijs

12. jūlijā Rasma Drulle svinēja savu dzimšanas dienu. Visi viņu dēvē par Rasmiņu, jo viņa ir kā čakla bitīte, kas mūsu sabiedrībā ir liels retums, viņa ir cilvēks, kas apvieno sevī čaklumu un labestību, vienmēr dāvā citiem laipnu vārdu un smaidu un nekad neliedz savu palīdzību. Mūsu Rasmiņa ir liela optimiste. Tas varbūt palīdzēja un arī palīdz grūtajos dzīves brīžos.

Dzimusi un augusi Baltmuižas pusē, 1941. gadā viņa ieradās Bebrenē, lai paliktu šeit līdz pat šai dienai. Mācījās Bebrenes lauksaimniecības skolā, kas nebija viegli, jo līdztekus mācībām bija jāstrādā visi lauku darbi. 1949. gada martā daudziem Latvijas cilvēkiem vajadzēja atstāt dzimtās mājas un doties uz Sibīriju. Astoņi gadi tika aizvadīti Omskas apgabalā. Tas bija smags laiks, taču liktenis bija labvēlīgs un 1955. gadā Rasma atgriezās Dzimtenē. Sāka strādāt Bebrenes sovhoztehnikumā, darot dažādus darbus. Vēl šodien šī mācību iestāde var lepoties ar laborantes Rasmas pagatavotajiem uzskates materiāliem. Šeit viņa apguva dažādas prasmes , šeit ieguva daudz draugu un sastapa arī savu dzīvesbiedru.

Arī šodien Rasmiņa ir nenogurstoša sava ceļa gājēja, darbojas senioru rokdarbnieču kopā „Labākie gadi” un ar savu optimismu dod spēku arī mums skatīt dzīvi no tās gaišākās puses. Mīļi sveicam mūsu Rasmiņu lielajā jubilejā un novēlam vēl daudz darbīgu gadu un labu veselību !

img img img img
Novērtē ierakstu: