Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Riteņbraukšanas sacensības „Meža takas Bebrenē 2015”

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2015 gada 18. maijs
watch Atslēgas vārdi: Sports, Video

17. maija rītā laukumā pie Bebrenes kultūras nama varēja vērot nepieredzēti daudz cilvēku un velosipēdu. Spītējot ne īpaši labvēlīgajiem laika apstākļiem notika riteņbraukšanas sacensības „Meža takas Bebrenē 2015”.

Piedalījās ap 120 riteņbraucēju dazādās vecuma grupās. Trases garums: bērni – 750 m, juniori – 5 km, jaunieši – 8 km, veselības brauciens – 8 km, pieredzējušie – 16 km, elite – 24 km.
Sacensību laikā jutām līdzi riteņbraucējiem, atbalstījām tos ar aplausiem un , protams, klausījāmies Anda Puidas lieliskajos komentāros par sacensību norisi. Iedvesmoja veselības brauciena dalībnieki, nākošreiz to skaits notikti būs lielāks. Liels prieks bija par elites grupas izturīgajiem riteņbraucējiem (piedalījās arī slaveni sportisti), kuri pieveica 24 km distanci. Kā pastāstīja Andis: „Kā titulētāko sportistu, kurš piedalījās riteņbraukšanas sacensībās„ Bebrenes meža takas 2015” jāmin 10-kārtējais Latvijas čempions individuālajā braucienā Raivis Belohvoščiks. Viņš savas sportista karjeras laikā ne tikai vairākkārt pabeidzis riteņbraucējiem tik prestižos „Tour de France” un „Giro d Italia” velobraucienus, bet arī bijis ceturtais 1999.g. pasaules čempionātā individuālajā braucienā un piedalījies divās Olimpiskajās spēlēs no kurām Sidnejā(2000.g.) izcīnīja 15 vietu individuālajā braucienā, bet Pekinā (2008.g.) piedalījās grupas braucienā. Uz sacensībām Bebrenē viņš bija atvedis savus Rīgas riteņbraukšanas skolas 5 jaunos audzēkņus, kuri visi kāpa uz apbalvošanas pjedestāla dažādās vecuma grupās.”
 
Pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un organizatoru sarūpētajām balvām.
 
Zīmīgi, ka jau tālajā 1939. gadā Bebrenē tika rīkotas riteņbraucēju sacīkstes (saglabājusies to laiku afiša). Šogad pateicoties daudzu Bebrenes cilvēku pūlēm un entuziasmam sacensību organizēšanā un sponsoriem, kas tās atbalstīja, varēja notikt riteņbraucēju sacensības „Meža takas Bebrenē 2015”. PALDIES viņiem!
 

Velosacensības "Meža Takas Bebrenē 2015" rezultāti.

Atbalstītāji.

img img img img
Novērtē ierakstu: