Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Rudens Bebra tirgus

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 1. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Tirgus

Lai gan pamatīgi lija, Rudens Bebra tirgus Bebrenes dzirnavu laukumā nepalika bez apmeklētājiem. Cilvēki nāca, brauca, skatījās un pirka. Stāvot rindā zem krāsainajiem lietussargiem, varēja pārrunāt arī aktuālākos notikumus. Piedāvājums no tirgotāju puses bija ļoti dažāds. Varēja iegādāties preces gan vēdera priekam, gan veselībai, gan skaistumam sev vai puķu dārzam.

Arī Bebrenes dzirnavu tuvumā kādreizējā dzirnavnieka māja bija uzposusies ne pa jokam. Tās logos bija iekārtojušies omulīgi kaķi, kurus uzgleznoja mākslinieki nesen notikušajā plenērā “Dzirnavu kaķi”. Darbi tika pielikti iepriekšējā dienā. Ieskatieties šajās gleznās uzmanīgi un nesteidzīgi, jo katrā no tām attēlots stāsts no kaķu dzīves. Apburošie dzirnavu kaķi tagad vēros katru mūsu soli, kad vien iesim garām dzirnavnieka mājai. Šīs gleznas ir kā krāsains sveiciens krāsainajā rudenī.

img img img img
Novērtē ierakstu: