Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Satiec savu meistaru

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 9. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Dvietes paliene

2022. gada 8., 9. un 10. aprīlī visā Latvijā jau četrpadsmito reizi notiek pasākums „Satiec savu meistaru!” visos Latvijas vēsturiskajos novados – Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Pasākumā piedalās 225 meistari 116 norises vietās. Nodarbību laikā ir iespēja iegūt priekšstatu par dažādām amatu prasmēm, tautas tradīcijām un to, kā šīs tradīcijas tiek pārmantotas un pielāgotas laikmetam, kurā dzīvojam.

Satikt savu meistaru 9. aprīlī bija iespējams arī Bebrenes pagasta Putnu salas “Gulbjos”. Meistare Renāte Siliņa – Piņķe interesentiem ierādīja celaiņu aušanas pamatprincipus un pastāstīja par celaiņu izcelsmi un veidiem.

Izrādās, ka celu aušanas tehnika ir viena no senākajām tekstiliju darināšanas tehnikām Latvijas teritorijā. Senatnē celaines lietoja apģērba papildināšanai – kā jostas, apdares lentas. Renāte Siliņa – Piņķe ar celaiņu aušanu un izpēti nodarbojas jau 20 gadus.

img img img img
Novērtē ierakstu: