Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Saulgrieži

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2015 gada 23. marts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Gulbji

21.03.2015. – pavasara saulgriežos, kad diena un nakts ir viena garuma, Bebrenes pagasta Putnu salas ‘’Gulbju’’ mājās notika otrais senču tradīciju apzināšanas un apgūšanas cikla ‘’Nāc, māsiņa, laikos sērst!’’ pasākums. Pasākuma dalībnieki SAULĪTI godināja kopā darbojoties un dziesmas dziedot. Godinot senču tradīcijas un dzīvesziņu, pavasara saulgriežos tika krāsotas olas, rotātas šūpoles, darinātas niedru stabules.

Aleksandrs Maijers no Krāslavas visiem, kuri vēlējās apgūt jaunas prasmes, mācīja darināt mūzikas instrumentus no dabas materiāliem un nodemonstrēja kā skan dažādi instrumenti. Pasākumu kuplināja 3 viešņas no Viļņas (LT) Inijas Trinkūnienes vadībā, kuras mācīja dziedāt ļoti senu, vēsturisku lietuviešu dziedāšanas manieri – sutartines.

Paldies Bebrenes folkloras kopas ‘’Ritam’’ dalībniecēm par skaistajām mūsu pašu rotāšanās dziesmām un skanīgo sutartiņu dziedāšanu! Paldies Jurgitai Grubertei par pasākuma organizēšanu, vadīšanu un latvju senču tradīciju apzināšanu, saglabāšanu un ieviešanu mūsdienu steidzīgajā ikdienā. Paldies saimniecēm par lielo gardās zupas katla vārīšanu! Paldies visiem 47 pasākuma dalībniekiem, ka atrada brīvu brītiņu sanākt kopā Putnu salā godināt SAULĪTI pavasara saulgriežu dienā un apgūt seno dzīvesziņu!

 

img img img img
Novērtē ierakstu: