Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Skaistie 18. novembra svētki Bebrenē

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 19. novembris
watch Atslēgas vārdi: Muiža, Pasākumi

Novembris Latvijā ir īpašs mēnesis. Tajā atzīmējam Lāčplēša dienu un svinam Latvijas dzimšanas dienu. Šajā laikā arī Bebrene ietērpjas svētku rotā. Uz Latvijas valsts dibināšanas 104. gadadienas pasākumu 18. novembrī devāmies uz Bebrenes muižu. Jau pats degošu lāpu ceļš līdz Bebrenes VP vidusskolai likās tik īpašs un fascinējošs.

Jau vairākus gadus 18. novembra svētkos Bebrenes pagasta pārvalde sumina jaunākos pagasta bērniņus un viņu ģimenes, kā arī pateicas tām ģimenēm, kuras izvēlējušās Bebreni par savām mājām. Ir prieks, ka vienā no skaistākajām Sēlijas vietām – Bebrenē - joprojām dzimst bērni un tajā apmetušās uz dzīvi jau sešas jaunas ģimenes. Liels pārsteigums bija folkloras pētnieces Elīnas Apsītes, dejotājas Lilijas Liporas un mūziķa Edgara Lipora interesantais uzvedums. Tika izdejots, izdziedāts, izstāstīts cimdu adītājas un domātājas, kas kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā, Jettes Užānes dzīvesstāsts un pārdomas par dzīvi caur viņas adītajiem cimdiem. Tik daudz uzzinājām par šo neparasto cilvēku Cimdu Jettiņu, kuras katrs cimdu pāris ir vesela pasaule.

Augšdaugavas novada pašvaldība šogad ar Atzinības rakstu sveica Ilgu Mališevu, ar Pateicības rakstu Jāni Puidu un ar Pateicības rakstu Adrianu Ivo Šaršunu. Kā jau parasti svētkos neizpalika svētku klinģeris ar tēju vai kafiju un svecīšu nolikšana pie pieminekļa vai muižas vārtiem, lai simboliski mūsu Bebrenes pagasts ir vienmēr gaismā.

img img img img
Novērtē ierakstu: