Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Sveicam Āriju Gruberti

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 22. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

21. oktobrī Medumu pagasta tautas namā trešajā Sēlijas nevalstisko organizāciju forumā pulcējās nevalstisko organizāciju un lauku kopienu līderi. Bet foruma otrajā daļā notika konkursa “Sēlijas sudrabs” apbalvošanas ceremonija kopā ar folkloras kopu “Dignojīši”.

Esam lepni un priecīgi, ka Sēlijas sudraba Pateicības rakstu un mazo sudraba piespraudi saņēma arī mūsu Ārija Gruberte no Bebrenes par aušanas tradīciju saglabāšanu, kopšanu un izpēti. APSVEICAM!

Ja gribat satikt Āriju, ir jādodas uz viņas darbnīcu Bebrenes kopmītņu ēkā. Aušana ir viņas sirdslieta. “Kad ir slikts noskaņojums vai pašsajūta, sāku aust un uzreiz viss ir labi. Tā ir meditācija. Sēdēt četrās sienās ir ļoti grūti. Kad pastrādā, šķiet, ka diena ir piepildīta,” par savu aizraušanos stāsta meistare. Audēja Ārija Gruberte darina tautiskas jostas un brunčus, ieaužot tajos skaistos Sēlijas toņus un rakstus. Ārijas pieredze aušanā ir liela – vairāk kā 40 gadi. Viņas darbi atraduši valkātājas malu malās un ir ļoti pieprasīti.

img img img img
Novērtē ierakstu: