Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Tas notika šeit

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 13. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Trīs dienas (10.-12.augusts) Latvijas televīzijas raidījuma “Tas notika šeit” komanda spraigi strādāja Bebrenē, pētot unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus un meklējot pierādījumus tam, ka Bebrenē dažādos laikos ir risinājušies ievērības cienīgi un vēsturiski nozīmīgi notikumi.

Noslēguma pasākums 12. augustā pie Bebrenes VP vidusskolas profesionālās nodaļas ēkas izvērtās ļoti interesants un emocionāli piesātināts ar lidojošiem stārķiem un droniem debesīs, ar Madaras dziedāšanu un Dāvida Ernštreita pateicības vārdiem par lieliski pavadīto laiku Bebrenē un tās atsaucīgajiem cilvēkiem.Trīs vēsturnieki - Edgars Plētiens, Inna Gīle un Gatis Krūmiņš pastāstīja klātesošajiem, ko tad interesantu viņi Bebrenes pagastā ir atklājuši. Tad nu varēja dzirdēt aizraujošus gan zināmus , gan nezināmus faktus.

Notika arī iedzīvotāju balsošana par labāko stāstu, bet par to un ko vēsturniekiem izdevies atklāt, uzzināsim raidījuma “Tas notika šeit” jaunajā sezonā nākamā gada februārī.

img img img img
Novērtē ierakstu: