Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Tikšanās ar viesiem no Zviedrijas

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2016 gada 18. maijs
watch Atslēgas vārdi: Gulbji, Ritam

Otrdienas - 17.05.2016. - vakaru pavadījām jestri un skanīgi. Dvietes palieni kā vienu no pieturas punktiem ceļojumā pa Baltijas valstīm bija izvēlējusies atvērta un komunikabla zviedru senioru kompānija. Trīs no viņiem kopīgi arī muzicē un sevi sākuši dēvēt par Trio Blackcurrant jeb latviski - Trio Upenes.

Dvietes palienes informācijas centrā "Gulbji" tikāmies ar Hansu un Bõrji. Trešais spēlmanis no trio Ulla (Bõrje dzīvesbiedre) tovakar bija apslimusi, bet līdzās bija Dagnija (Hansa dzīvesbiedre), kas arī ir ciešā šīs kompānijas saiknē ar Latviju. Hans mūs pārsteidz ne tikai ar melanholisku un izjustu klarnetes spēli, bet arī ar vērā ņemamām latviešu valodas zināšanām. Tās viņš uzkrājis kopdzīvē ar savu kundzi - latvieti - jau 20 gadu gaitā apmeklējot Latviju Kurzemes pusē. Savukārt Bebrenes kultūras nama folkloras kopa Ritam, kas atsaucīgi uzņēma viesus, pretī droši spēja atbildēt zviedriski, jo Aiga, strādājot Zviedrijā, šo valodu ielikusi savā pūrā. Pārsteidzoši bija arī ciemiņu instrumenti. Līdztekus jau minētajai klarnetei un tradicionālajai violei Bõrje spēlēja zviedriem raksturīgo atslēgas-arfu un dažādus pūšamos instrumentus, tostarp arī govs ragu. Protams, jauka mūzika tika pavadīta ar skanīgu dziesmu, jo , kā atzina Hanss - teksts ir svarīga dziesmas sastāvdaļa un latviešiem teksta ir vairāk kā zviedriem. Mūsu Bebrenes kultūras nama kopa Ritam to brīnišķīgi apliecināja , aizkustināja viesu sirdis, un radīja spēcīgu atmiņu vēl ilgam laikam. Trio Blackcurrant vīri gan nepalika dziesmu parādā un locīja arī savu balsi.

Atmosfēra bija mājīga un ģimeniska ar vieglu saspēles piesitienu, jo dziesmas un danči tika "mētāti" no vieniem pie otriem. Patiesībā, lai aprakstītu šī pavasara idillisko vakara mirkli, būtu jāizplūst garos teikumos. Jo tas bija tik kolorīti kā dziesmā "Jampadracis", ko Alberta un Margita dāvāja viesiem. Vakara noslēgumā aizkustinoši un vienojoši izskanēja kopā nodziedātā dziesma “Pūt, vējiņi”. Tas radīja sajūtu , ka mēs jau sen to bijām pelnījuši - jestrus muzikantus, skanīgu rotāšanu un sirdi uzrunājošas, melanholiskas ganu gaviles.

Pavasaris! Ir liels prieks, ka atradāt laiku sev un savai dvēselei. Paldies visiem - gan tuviem, gan tāliem - kas nesa prieku sirdī un atļāvās reibt ceriņu smaržā un lakstīgalu treļļos!
Ja vēlaties papildus uzzināt par viesiem - šis trio dzīvo tuvu Stokholmai un ir biedri kādā no Zviedrijas vadošajām tautas mūzikas grupām Täby spelmansgille - www.tabyspelmansgille.se

Jurgita Gruberte

img img img img
Novērtē ierakstu: