Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Uz Līvāniem pēc pieredzes

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2019 gada 15. novembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Bebrenes vizuālās mākslas kopas „Varavīksne” dalībnieces nolēma turpināt apgūt zīda apgleznošanas paņēmienus un pēc pieredzes šajā jomā devās uz Līvāniem.

Mūs sagaidīja biedrības „Līvānu novada pensionāri” sirsnīgā vadītāja Skaidrīte Šķimele. Viņa iepazīstināja mūs ar biedrības darba virzieniem, paveiktajiem darbiem, nākotnes iecerēm un arī problēmām. Bija ļoti interesanti klausīties par daudzajiem pasākumiem, to norisi un izstādēm, kuros aktīvi piedalās gan novada, gan Līvānu seniori.

Tad nu pienāca laiks radošajai darbībai – gleznošanai uz zīda. Māksliniece Aīda Rodčenkova sāka ar pašiem pamatiem – no auduma uzvilkšanas uz rāmja un pakāpeniski līdz gatavam darbam. Dabūjām izjust gan kontūrlīnijas skrējienu pa zīdu un pareizu krāsu ieklāšanu, gan fona pludināšanu. Māksliniece dalījās savā pieredzē gleznošanā uz zīda un atbildēja uz mūsu daudzajiem jautājumiem. Izstādē redzējām un apbrīnojām Aīdas radošos darbus un priecājamies par citu sasniegumiem šajā jomā.

Mūsu ceļojums uz Līvāniem noslēdzās ar brīnišķīgu ekskursiju pa Līvāniem Skaidrītes Šķimeles vadībā. Iepazinām pilsētas vēsturi, pabijām Latgales mākslas un amatniecības centrā, kas ir unikāls komplekss un savas pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no populārākajiem tūrisma objektiem Latgalē. Priecājamies par visās varavīksnes krāsās zaigojošo Līvānu stikla muzeju, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Un kur nu vēl interesantie tematiskie soliņi pilsētā un modernā pilsētas bibliotēka...
Ceru, ka pēc šī brauciena gūsim iedvesmu saviem radošajiem darbiem, jo ir vērtīgi iepazīt citu pieredzi aiz sava pagasta robežām. Vēlreiz paldies Skaidrītei un Aīdai par mums veltīto laiku un sirsnīgo uzņemšanu.

Valentīna Malaševska, „Varavīksnes” vadītāja

img img img img
Novērtē ierakstu: