Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Vasaras darbi biedrībā „Bebrenes nami”

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2016 gada 23. novembris
watch Atslēgas vārdi: Remonts

2016.gadā Biedrība “Bebrenes nami” veica sekojošus remontdarbus no apsaimniekošanas maksas:

- veikts mājas “Cīrulīši” jumta remonts, kas vēl nav pilnīgi pabeigts un turpinās. Vasarā ieklāts jauns un kvalitatīvs bituma ruļļu segums, sakārtoti ventilācijas izvadi. Tiks uztādīti ventilāciju jumtiņi, kurus vēl izgatavo un uzstādīs 2016./2017.gada ziemas periodā.

- mājai “Gundegas” nomainīti avārijas situācijā esošie kāpņu telpu logi un daļēji remontēta fasāde, veikta sienas paneļu šuvju noblīvēšana un hidroizolācija (tecēja ūdens ne tikai jumta dēļ, bet arī izolācijas dēļ, kas ir ap kāpņu telpu logiem, kas bija jau nolietojušies 40 gadu laikā)

- mājai “Gundegas” tika veikat jumta daļēja ieklāšana ar kvalitatīvu bituma ruļļu segumu, ko turpinās 2017.gadā, salabojot visu jumtu. Tika salabota avārijas situacijā esošā jumta daļa, caur kuru bija sākusies stipra ūdens noplūde uz dzīvojamajām telpām, kas vairs nevarēja gaidīt līdz 2017.gada vasarai.

- mājai “Gundegas” saveda kārtībā arī ieejas jumtiņus, notīrīja nolupušo daļu, pārklāja ar betonlīmi un bitumena mastiku (vidējai kāpņu telpai darbi vēl turpināsies).

Māja “Gundegas” ir nodota ekspluatācijā 1976.gadā un māja “Cīrulīši” - 1983.gadā. Veicamo darbu vēl ir ļoti daudz, pēc avārijas situāciju novēršanas vēl nākotnē plānots nomainīt kāpņu telpu durvis, veikt kosmētisko remontu, turpināt kāpņu telpu logu nomaiņu. Abām mājām jāsāk būtu salaidumu šuvju blīvēšanas darbi, jāveic mājas “Cīrulīši” balkonu sakārtošana, kas ir bīstamā stāvoklī, nākotnē būtu jāmaina arī kanalizācijas caurules, būtu jāveic arī ēku pamatu drenāža, lai samazinātu mitrumu pagrabos, kas veicina pirmajā stāvā pelējuma rašanos.

Mājas prasa nepārtrauktu uzmanību no saviem īpašniekiem, par turpmāko rīcību atkal lemsim dzīvokļu īpašnieku sapulcēs, bet avārijas situācijas novērsīsim vadoties no pieejamajiem resursiem.


Alberts Zeltiņš
Biedrība “Bebrenes nami”

img img img img
Novērtē ierakstu: