Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Vasaras forums "Kopienu Persilāde 2024"

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2024 gada 28. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Muiža, Pasākumi

2024. gada 27. un 28. jūnijā, Augšdaugavas novada Bebrenē, Bebrenes muižas kompleksā, notika otrais Latvijas lauku kopienu un viedo ciemu vasaras forums "Kopienu Persilāde 2024". Tāds pasākums notiek katru otro gadu, lai sanāktu un kopīgi meklētu risinājumus kopienu līdzdalībai un viedai lauku attīstībai.

Foruma virsuzdevums ir veicināt pozitīvas pārmaiņas, sanākt visiem kopā un dalīties zināšanās, idejās un pieredzē, tāpēc dalībnieku spektrs bija ļoti plašs, bet pasākuma programma piedāvāja dažādas diskusijas un aktivitātes.

Vasaras foruma “Kopienu Persilāde 2024” otrās dienas ietvaros notika atpazīstamības zīmes “VIEDAIS CIEMS 2024” apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti astoņi atpazīstamības zīmes ieguvēji – Alsunga, Ance, Dekšāres, Jaunlutriņi, Launkalne, Līksna, Meņģele un Pelēči. Kopumā šobrīd Latvijā ir 32 vietas, kas ir ieguvušas Atpazīstamības zīmi “VIEDAIS CIEMS”, varam lepoties, ka starp tiem ir arī Bebrene.

Ieskats foruma pirmās dienas aktivitātēs.

img img img img
Novērtē ierakstu: