Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2019 gada 22. decembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Visi gaidām Ziemassvētkus un gatavojamies tiem. Sapošam māju, rotājam eglīti, gatavojam dāvanas, spriežam ar kaimiņiem vai uzkritīs sniegs. Arī Bebrenes pagasts pamazām jau saposts svētkiem: centrā dižojas egle, vakaros uzmirdz tūkstošiem zvaigznīšu virtenēs muižas vārtos, kokos, dzīvojamo māju un iestāžu logos... Izbaudām šo laiku, jo tieši gatavošanās laiks svētkiem ir pats skaistākais un piepildītākais.

21. decembrī Bebrenes kultūras nama zālē smaržo krāšņi rotāta egle. Tik zaļa, kupla un vizuļojoša kā no bērnības. Rubenes kultūras nama amatierteātra „Kumode” aktieri režisores Ilonas Kantānes vadībā gatavojas izrādei. Kultūras nama pirmajā stāvā darbojas Ziemassvētku dāvanu tirdziņš, kur ļaudis vēl steidz nopirkt aizkavējušās dāvanas saviem mīļajiem. Dāvanu piedāvājums tiešām daudzveidīgs.

Apklust sarunas, sākas izrāde un mēs sekojam M. Zīles izrādes „Savedējs” varoņu gaitām, lai caur smiekliem un pārpratumiem nokļūtu līdz laimīgām beigām.

Sirsnīgus visiem Ziemassvētkus kopā ar sirsnīgiem cilvēkiem un maziem vai lieliem darbiem bagātu 2020. gadu!

Pateiksim viens otram labus vārdus šodien un mēģināsim to darīt rīt, parīt un aiparīt... Pateiksim labus vārdus arī Bebrenes čaklajiem Rūķiem, kas domā un daudz izdara, lai svētku gaidīšanas prieks piepildītu mūsu sirdis.

img img img img
Novērtē ierakstu: